27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСоветник од ДУИ си поднесе оставка поради пожарот во тетовската модуларна болница

Советник од ДУИ си поднесе оставка поради пожарот во тетовската модуларна болница

Советникот на Демократската унија за интеграција во Советот на општина Тетово, Авни Руфати, поднесе оставка од партијата, преку порака упатена до лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Тој му се обрати на партискиот лидер Ахмети, известувајќи го дека тој и неговата партија ги тераат луѓето кои даваат се од себе да си заминат од оваа земја. Според Руфат, владејачката партија и нејзините водачи ја убиваат надежта на младите во оваа земја.

„Му се обраќам на почесниот Али Ахмети!

Навистина во сите болни работи што ги има оваа земја, ние се обидуваме со сите сили да останеме, а не да заминеме!

Доаѓа моментот принудувајќи го човекот, јас и многу други, да бараме подобар живот на друго место.

Го правите невозможното за да не избркате одовде, убивајќи ја и малата нишка надеж што ни остана во оваа земја! Благодарам ДУИ “, напиша Авни Руфати, општински советник.
Извор:Фактор

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...