22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаЗабаваФилипче со виткана коса, Шекеринска во кратко фустанче: Ретро фотографии на политичарите

Филипче со виткана коса, Шекеринска во кратко фустанче: Ретро фотографии на политичарите

Прв на тапет ни е човекот кој во оваа вонредна состојба во која се наоѓа нашата земја стана најистурена личност кога е политиката во прашање. Помеѓу два преса на Венко Филипче, ѕирнавме во неговиот фото-албум и наидовме на една навистина интересна слика која ја објавил пред 12 години, иако делува дека оригинално е направена многу порано. Министерот за здравство е со повеќе коса и тоа виткана.

Како помлада, Радмила Шекеринска многу повеќе експериментирала со модата, а тоа се гледа и на оваа фотографија која на интернет осамна пред неколку години. Министерката за одбрана во кратко фустанче танцува со поранешниот македонски претседател Бранко Црвенковски.

Сите знаеме дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски и поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, се први братучеди. Веројатно имаат многу заеднички семејни фотографии, а ние налетавме на оваа црно-бела.

Во продолжение ѕирнете и како во минатото изгледале поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева и вечниот политичар на власт, господинот Амди Бајрам.

  1. Извор: glamur.mk
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...