18.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаНема лабаво: Седумина политичари сечеа лента за нова трибина на стадионот во...

Нема лабаво: Седумина политичари сечеа лента за нова трибина на стадионот во Чаир

Вицепремиерот Артан Груби денеска истакна дека исполниле уште едно големо ветување за ФК Скопје, Шверцерите и сите љубители на спортот во општина Чаир и во Скопје.

-Денеска, заедно со првиот човек на фудбалската федерација, Мухамет Сејдини, градоначалникот на Чаир Висар Ганиу и на Скопје Петре Шилегов, министерот Османи, директорот на клубот Буњаку, пратеници, директори и други, ја пуштивме во употреба новата трибина на стадионот во Чаир.

Посакувам на новиот стадион да му се радуваме сите заедно со шампионската титула оваа сезона, напиша Груби на фејсбук.

Од објавената фотографија може да се види дека црвената лента ја сечат дури седум политичари.

Фокус

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...