22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПочина поранешен член на единицата „Волци“, човек кој има спасено многу животи

Почина поранешен член на единицата „Волци“, човек кој има спасено многу животи

Денес ни замина Сашо Арсов – Каси. Незнајниот јунак за јавноста кој има спасено многу животи со својата посветена работа како еден од најдобрите стручњаци во контра диверзиона заштита. Ова е дел од објавата на фејсбук страната „Приказна од булеварот“.

Сашо последно бил вработен во Одделот за обезбедување во Министерството за внатрешни работи, а во својата кариера бил дел и од Баталјон за специјални намени „Волци“.

Во фејсбук објавата се вели дека Сашо бил спортист, боксер, челичен човек и патриот што преживеал се освен пандемијата од Ковид 19.

Колегите и пријателите на социјалните мрежи искажуваат последна почит за ликот и делата кои ги оставил Сашо.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...