29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаКако близнаци: Стојанче објави фотографија со неговиот брат.

Како близнаци: Стојанче објави фотографија со неговиот брат.

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов беше доста ангажиран изминатиов период откако гореше буквално цела Македонија. Откако Стојанче успеа да се справи со пожарите одлучи малку да се одмори во Штип, кај неговиот брат.
Тој во опис кажа малку одмор пред големиот празник Крстовен заедно со мојот брат, а третиот брат ни се придружи на седенката преку СКАЈП.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...