29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаНогачески: Зад мене не стојат партии, ама стои народот

Ногачески: Зад мене не стојат партии, ама стои народот

Почитувани граѓани на Дебрца,

👉После четиригодишна наша заедничка битка, повторно сме заедно овде, на истото место, во нашата Дебрца, на истиот ден, Крстовден, за да го продолжиме патот по кој заедно одиме.

👉Токму затоа што изминативе четири години не можев да гледам на моите сограѓани како поважни и помалку важни луѓе, кои припаѓаат на различни партии, денес сум овде без никаква партиска позадина, како обичен човек, како дел од сите Вас. За тоа огромна заслуга имате сите Вие мои сограѓани, бидејќи изминативе години некако сите ние се зближивме, решавајќи ги заедно нашите секојдневни проблеми. Сите станавме една партија која едноставно нема никакво име, нема ниту лидер, нема ни статут ни програма. Ја има само нашата човечност и чувство за заедништво и припадност на локалната заедница.

👉Ние луѓето од Дебрца, обединети и сполотени сме симбол за партија како што се покажа и докажа на Царополе. Заедно еден до еден.

👉Луѓето во Дебрца знаат дека не може се наеднаш преку ноќ да се смени. Ама ние барем почнавме од некаде и сметам дека сме на добар пат. Замислете каде ќе беше Дебрца, ако се реализираа проекти како изминатите години!?

👉На почетокот од мојот мандат имаше и луѓе кои беа скептици дали ќе успееме. Денес тие луѓе стојат рамо до рамо со мене како мои најголеми подржувачи и мои пријатели.

👉Храбро да тргнеме, без страв дека не знаеме од каде да почнеме.

👉Во изминативе четири години покажавме дека само заедно, сплотени можеме да ја одбраниме и сочуваме Дебрца.
Ве повикувам и во наредните четири години да продолжиме заедно да ја градиме Дебрца.

✅Со целосен респект кон моите противкандидати, сепак нема да бидам нескромен ако речам дека очекувам победа уште во првиот изборен круг.

Зад мене не стојат партии, ама стои народот.

Народот најдобро знае‼

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...