27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСега починатиот полицаец од Велес се обидел да ја задави 23 годишната...

Сега починатиот полицаец од Велес се обидел да ја задави 23 годишната девојка, при што таа го прободела со нож !!!

Мерка притвор во траење од 30 дена ѝ одреди судијата на претходна постапка на 23-годишната велешанка, која вчера беше приведена за убиство на партнерот со кого живеела во вонбрачна заедница. Според истрагата на Обвинителството, убиството настанало по вербална и физичка расправија меѓу нив. 40-годишниот А. Р. ја фатил за врат П. И. со намера да ја дави, па таа со нож го прободела во левата страна на градниот кош и тој починал.

„Имајќи ги предвид видот, тежината на кривичното дело и запретената казна, наоѓајќи дека осомничената може да се даде во бегство или да ги уништи и сокрие трагите од предметното кривично дело, надлежниот јавен обвинител до Основниот суд Велес достави предлог за определување мерка притвор за обезбедување на нејзиното присуство во текот на постапката. Судијата на претходна постапка го прифати предлогот на обвинителот и на осомничената и определи притвор во траење од 30 дена“, велат од Обвинителството.

Соседите вчера кажаа дека убиениот бил полицаец, ја малтретирал девојката со која живееле заедно 4-5 години.

Извор:Сдк.Мк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...