2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаВИДЕО: Полицијата ја сопре екипата на Сител ТВ во Кратово, запленети и...

ВИДЕО: Полицијата ја сопре екипата на Сител ТВ во Кратово, запленети и 4 возила до утре каде ќе одат на технички, јавува Сител

Сител телевизја во вестите во 12 часот јави дека нивната новинарска екипа е сопрена во Кратово. При вклучување на новинарката во живо од Кратово, после 13-та минута на видеото во продолжение, објасни дека иако се легитимирале, полицијата сеуште ги држи стопирани, а тие немаат информации за излезеноста во овој град. Како што јавува Сител стопирани се и други 4 возила, кои што ќе чекаат до утре за да им се направи технички Преглед. Сител видео во продолжение:Видео Тука

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...