9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаЖена од Горно Јаболчиште со стап истепала тројца мажи.

Жена од Горно Јаболчиште со стап истепала тројца мажи.

Жена од Горно Јаболчиште со иницијали Л.З. на возраст од 44 години, вчера физички се пресметала со тројца мажи во нивниот дом.

Случајот бил пријавен во Полициското одделение Чашка од страна на 49-годишниот С.З., кој изјавил дека покрај него, таа ги нападнала и Х.З.(35) и седумдесетиедно-годишниот С.З., при што употребила тврд предмет. Како што дознаваме, жената поради претходни недоразбирања отишла во домот на нападнатите и ги удирала со стап.
Фокус

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...