1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаСлавјанка: Данела слободно нека тужи, ние ги имаме документите дека има бугарско...

Славјанка: Данела слободно нека тужи, ние ги имаме документите дека има бугарско државјанство

Резултатите од локалните избори покажаа дека голем број од гласачите на СДСМ не излегоа на избори, вели пратеничката од СДСМ Славјанка Петровска за „Утрински брифинг“.

-Целта на соопштувањето на информацијата дека Арсовска има бугарско државјанство беше да им се каже вистината на граѓаните. Ја добивме таа информација тогаш кога ја добивме, не тактизиравме, туку чекавме да ја потврдиме информацијата – вели Петровска.
Петровска ѝ порача на новата градоначалничка на Скопје дека може правдата да си ја побара на суд.

-Арсовска може да покрене тужба против мене, ако така смета, ние стоиме зад она што го објавивме за нејзиното бугарско државјанство дека е вистинито – изјави Петровска, која во кампањата помеѓу двата изборни круга од локалните избори, беше носечкото лице на нападите кон Арсовска од страна на СДСМ.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...