4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваАна Гроздановиќ: Левичар сум и ќе бидам влијателна во политиката!

Ана Гроздановиќ: Левичар сум и ќе бидам влијателна во политиката!

Убавите жени во политиката секогаш го привлекуваат вниманието на јавноста, а една од нив е и Ана Гроздановиќ (26), чии фотографии ги полнат медиумите во соседна Србија. Убавицата која што веќе извесен период е во центарот на вниманието, како поради својот политички ангажман во Социјалистичката партија на Србија, но и поради атрактивниот изглед, често објавува интересни фотосесии, и има над 100.000 следбеници на социјалните мрежи.

 

За себе вели дека е левичар во душа, дипломиран правник е, а во интервју за српски Информер раскажува дека нејзин пример е претседателот на СПС, Ивица Дачиќ.

-Не сум ловец на функции и сакам да и помогнам на партијата. Поради мојот атрактивен изглед, секогаш имало предрасуди, ама тоа трае додека луѓето не ме запознаат. Не им робувам на предрасудите. Како и на секоја жена, важно ми е да изгледам добро, но сепак не посветувам многу внимание на тоа. Моето дете е приоритет, во однос на се – појаснува Гроздановиќ, која е активна на сите партиски собири на СПС, а посебно се истакнуваше во предизборната кампања минатата година.

 

Исто така, таа е претставник на Комисијата за образование, спорт и култура во Општина Ниш. Околу политичките планови за во иднина, не крие дека е партиски војник и дека сите планови и се поврзани со активностите и плановите на СПС.

 

-Партиски војник сум! Сигурна сум дека ќе ја исполнам секоја задача која ќе ми биде доделена и ќе ја оправдам дадената доверба! Себе се гледам како успешна и влијателна политичарка во иднина. На 18 години станав член на партијата, тоа е семејна традиција. И дедо ми беше социјалист – вели Гроздановиќ, која е една од низата атрактивни жени – политичарки од редовите на СПС, за кои често се пишува во српските медиуми.

 

 

 

 

 

 

 

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...