Џо Бајден прднал пред војвотката од Корнвол?!

Американскиот претседател Џо Бајден гласно прднал додека разговарал со војвотката од Корнвол, Камила Паркер Боулс на самитот COP26, пишува Дејли мејл.

Камила Паркер Боулс, се тврди во написот, не престанала да зборува за Бајден и тоа што тој го направил за време на нивната средба

Двајцата разговараа на глобалниот состанок за климатските промени во Шкотска минатата недела кога претседателот го направил овој непристоен гест, се вели во написот.

Беше долго и гласно и беше невозможно да се игнорира“, изјави изворот на британскиот таблоид.

„Камила не престанува да зборува за тоа“ – додаваат тие.

Бајден се состана со војвотката Камила за време на приемот во понеделникот во уметничката галерија Келвингров, на кој присуствуваа принцот Чарлс, принцот Вилијам и војвотката Кејт.

Извор: слободен печат

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here