4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаАпасиев: Оваа власт не паѓа со милум, мора радикализација

Апасиев: Оваа власт не паѓа со милум, мора радикализација

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вечерва изјави дека ова што се случува е мексиканско сценарио, ова е картели дека со вакви методи од власта можат до стигнат и до 90 пратеници.

Ова е преседан кој ќе ни се врати од глава. Кога можете пратеник да киднапирате и да држите. Не знам дали го видовте видеото, мене ми изгледаше како оние заробеници на терористички организации пред егзекуција. Ситуацијата е опасна, граѓаните треба да ја сфатат сериозноста. Мислам оваа Власт не паѓа со милум и треба радикализација на состојбата“, изјави вечерва Апасиев пред Собранието.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...