1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Неколку недели се пишува зa овој човек во Охрид, но државата глува...

Неколку недели се пишува зa овој човек во Охрид, но државата глува како и секогаш !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Човекот за кој одамна e пријавено и се побара помош, пред сѐ од службите за социјална грижа, сеуште лежи на истото место со недели и за жал сеуште спие под отворено небо !!!


Очигледно никој во државата не е во можност да му даде на овој помалку среќен сограѓанин покрив над глава за барем неколку часа во претстојните ноќи со минусни температури. Охрид, кеј “Македонија”…

РЕКЛАМА