15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаЃорчев: Полицијата брка баби од пазар со две китки магдонос, но кога...

Ѓорчев: Полицијата брка баби од пазар со две китки магдонос, но кога е во прашање кражба за струја, никаде ги нема..

Мизеријата на Заевистан во 1 слика:

За МВР нема кражба на струја во ГТЦ од кримосите што возат масерати, порше и ролс ројс, ама затоа 7 (седум) полицајци (униформа и цивилка) ги бркаат бабите со цвеќињата и со две китки магдонос на пазарчето во Аеродром.

Кражбата е 1 милион евра месечен профит, односно 33.000 евра ДНЕВНО.

Срам, брука и голема пљачка.
Напиша Владимир Ѓорчев на социјалните мрежи..

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...