4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваСвекрва и снаа во Прилеп ја натерале сосила комшивката да им го...

Свекрва и снаа во Прилеп ја натерале сосила комшивката да им го исчисти домот

Снаа и свекрва од Прилеп ја поканиле комшивката на муабет и на кафе. Додека едната варела кафе а другата ги спремала слатките за на маса ја виделе комшивката како со прстот им поминува на масата и гледа дали има прашина. Кога виделе двете толку се налутиле што ја заклучиле вратата и ја натерале комшивката да брише прашина против нејзина волја. Комшивката се обидела да избега, но безуспешно.

За нашата хумористична рубрика „Зошто пак да не?!“ комшивката изјави дека на секое нејзино негодување и било давано уште повеќе работа. После бришењето прашина следувало метење и тоа со обична метла а не со правосмукалка, со образложение дека струјата два пати е поскапена. Исто така и биле дадени и гаќите од свекорот да ги пере на раце и тоа со ладна вода. За овој немил настан е известена полицијата. Во текот на денот ќе ги прочитаме и официјалните детали од МВР.

Рубриката „Зошто пак да не?!“ е со измислена хумористична содржина и има за цел да ги насмее читателите. Сличноста со реални ликови е случајна.
Темите

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...