ВИДЕО: Под силно полициско обезбедување отстранет автобусот на „Беса транс“ од автопатот Струма во Бугарија

Страотна вест за трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 46 лица ги потресе утринава граѓаните на Македонија.

Под силно полициско обезбедување, попладнево е отстранет запалениот автобус од автопатот Струма во Бугарија, јавува репортерот на ТВ21.

Автобус на Беса Транс од се уште не утврдени причини околу 3 часот рано изутрина се превртел и потоа се запалил.

Меѓу загинатите има 12 деца, а несреќата ја преживеале седум лица.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here