1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаНора Шаќири не е повеќе в.д. директор на Театар Комедија

Нора Шаќири не е повеќе в.д. директор на Театар Комедија

Нора Шаќири не е повеќе в.д. директор на Театар Комедија, се неофицијалните информации.

Во изминатиот период имаше информации дека вонредна инспекциска контрола влегла во Театар Комедија по пријава дека директорката Нора Шаќири-Марковиќ вршела мобинг и психичко вознемирување врз вработените во театарот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...