16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Македонија Нора Шаќири не е повеќе в.д. директор на Театар Комедија

Нора Шаќири не е повеќе в.д. директор на Театар Комедија

Translate (Eng):[gtranslate]

Нора Шаќири не е повеќе в.д. директор на Театар Комедија, се неофицијалните информации.

Во изминатиот период имаше информации дека вонредна инспекциска контрола влегла во Театар Комедија по пријава дека директорката Нора Шаќири-Марковиќ вршела мобинг и психичко вознемирување врз вработените во театарот.