Забрана за сите видови на возила поради голомразица на патниот правец Струга- Ќафазан !!

Поради ниските температури и појава на голомразица на коловозот, од 19:45 часот се воведува забрана за сообраќај за сите видови на возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан, информираат од АМСМ.

Останува на сила забраната за тешки товарни возила на патниот правец Тетово-Попова Шапка. На останатите патни правци низ државата, сообраќајот се одвива тековно по наместа влажни коловози и со слаби остатоци од кашест снег на коловозот на некои повисоки места.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here