15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонија46 отсто од македонските граѓани веруваат дека од авион прскаат вируси

46 отсто од македонските граѓани веруваат дека од авион прскаат вируси

Влора Речица, една од авторките на истражувањето на Институтот за демократија со наслов „Човек од народот“, во „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека имало испитување во кое 46% од испитаниците одговориле дека веруваат дека вирусот се прска од авион.

–Формулацијата на прашањето е колку веруваат дека не прскаат со вируси од авион. И 46% целосно или делумно се согласуваат дека не прскаат со вируси од авион, рече Речица.

Што се однесува до короната, 60 отсто од испитаниците сметаат дека е направена во лабораторија и со тоа сакаат да ги контролираат луѓето.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...