2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаФилипче: „Доста ми е од политика, се враќам на мојата професија.

Филипче: „Доста ми е од политика, се враќам на мојата професија.

Министерто за здравство, Венко Филипче во изјава за ТВ24 истакна дека веднаш по завршување на владината реконструкција, односно изборот на новата Влада, тој ќе се врати на сојата основна професија на Клиниката за неврохирургија.

„Ова беше едно големо искуство, но доста е од политика – се враќам на мојата основна професија како неврохирург во Клиничкиот Центар“, изјави Филипче.

На прашање на телевизијата дали размислува за амбасадроско место или друг анкажман во политиката, вели дека такво нешто не е опција, и засега не размислува во таа насока.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...