Украденото возило на државни патишта пронајдено меѓу селата Шишево и Грчец !!

Автомобил „Хјундаи“, сопственост на Агенцијата за државни патишта, кој бил украден во скопската населба Ѓорче Петров оваа недела, е пронајден на патот меѓу селата Шишево и Грчец, соопшти полицијата.

На 17.12.2021 околу 22.50 часот на патот од с.Шишево кон с.Грчец, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го пронашле возилото „хјундаи”, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Јавно претпријатие „Државни патишта” – Скопје, за кое на 15.12.2021 во 16.10 часот Б.Т.(56) пријави дека било одземено на ул.„Ѓорче Петров”“, се вели во полициското соопштение.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here