Прегазен скопјанец префрлен на клиника- Шоферот му пружил помош па потоа побегнал !!!

Вчера вo 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ било донесено повредено лице од сообраќајна несреќа, соопшти МВР.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и било констатирано дека истиот ден на крстосницата од ул.„Бутелска“ и ул.„Натанаил Кучевишки“ А.Н.(84) од Скопје бил удрен од возило и откако возачот на самото место му укажал помош го напуштил местото.

Се работи на расчистување на случајот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here