4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаМикробиологот д-р Никола Пановски: Не треба веќе со сертификатите да ги малтретираат...

Микробиологот д-р Никола Пановски: Не треба веќе со сертификатите да ги малтретираат луѓето и да им забрануваат движењe!

Микробиологот д-р Никола Пановски во дебатниот магазин „Click Plus“посочи дека сертификатите за примена вакцина против ковид-19 никогаш не требало да се донесат.

Според него, луѓето не треба веќе да ги малтретираат и да им забрануваат движење бидејќи вакцинираните лица исто така ја шират болеста.

-Сертификатите никогаш не требаше да се донесат и на луѓето да им се забранува движењето, бидејќи и вакцинираните ја шират болеста тоа е факт бидејќи како на пример во Сиднеј има 95 вакцинирани над 16 години и 87 посто од 12 до 15 години и има експлозија со сите мерки.Каква врска имаат сертификатите, што ќе ни се сега?Единствено објаснување е да не се шири нагло и да не ги оптеретува болниците и да не ја замре економијата, вели Пановски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...