1.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаАхмети не славеше 8 години, туку тој доби торта со Коридорот 8-...

Ахмети не славеше 8 години, туку тој доби торта со Коридорот 8- Автопатот што треба да ја поврзе земјава со Албанија и Бугарија.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска го прославил својот 63-ти роденден, а од сопартијците добил специјална торта со декорација што го симболизира Коридорот 8, кој треба да ја поврзе земјава со Албанија од една и со Бугарија од друга страна.


Ахмети е роден на 4 јануари 1959 во село Зајас — водач на Демократската унија за интеграција. Ахмети завршил литература во Тирана. Во 1980 станал член на илегалната организација „Марксисти-ленинисти на Косово“.


spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...