15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаЗабаваДа се знае дека сме Балканци: Фановите на Ѓоковиќ играа оро пред...

Да се знае дека сме Балканци: Фановите на Ѓоковиќ играа оро пред неговиот хотел во Австралија. (Видео)

Навивачите на Новак Ѓоковиќ направија журка пред хотелот во кој е сместен најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ беше сместен во хотелот Мелбурн Парк, откако властите во Австралија му забранија влез во земјата.

Голем број негови фанови, најмногу од Србија, во знак на поддршка се собраа пред хотелот и почнаа да играат оро. Ѓоковиќ сега ја чека одлуката за депортација. Конечната одлука ќе биде донесена во понеделник.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...