2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаЗабаваAнонимен битолчанец го купил портретот на Атиџе- Почетната цена беше 10.000 денари

Aнонимен битолчанец го купил портретот на Атиџе- Почетната цена беше 10.000 денари

Портретот на Атиџе Муратова кој е изработен од уметникот Саше Милевски е продаден на анонимен купувач кој потекнува од Битола но живее во странство.

Изјава- „Да, точно е. Човекот што го купи портретот на Атиџе сакаше да остане анонимен и средствада од сликата и припаѓаат на Атиџе“, ни рече Сузана Турунџиева.

Да потсетиме Сузана и Атиџе пред извесно време го промовираа нивниот заеднички албум „Пола тебе – пола мене“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...