-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЗабава''За седум песни Манојловиќ заработила за гарсоњерa во Струга''

”За седум песни Манојловиќ заработила за гарсоњерa во Струга”

Рада Манојловиќ важи за една од најатрактивните пејачки во регионот, а тоа се потврди и со последната информација која ја објавија медиумите.

Имено пејачката наводно зела дури 20.000 евра за седум песни на свадба! Таа неодамна беше гостинка на прослава во Тутин, каде се појави на барање на младенците, што значи слободно со тие пари може да си купи гарсоњерa во Струга или пак можеби во Охрид.

Имаше микрофон, а свадбарите цело време ја красеа со евра. Кога го завршила настапот по еден час, од свадбата излегла побогата за 20.000 евра! На интернет се појавија снимки од оваа забава, па таа за српски нформер кажа дали е вистина или шпекулацја сумата за која се пишува дека ја заработила.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес го празнуваме Свети Климент Охридски

Денес Македонската православна црква го празнува споменот на својот патрон Свети Климент Охридски – Чудотворец, најпознатиот меѓу повеќето ученици на Светите браќа Кирил и...

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...