2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаБеким Сали вели дека засега не се планира укинување на сертификатите, се...

Беким Сали вели дека засега не се планира укинување на сертификатите, се уште го тераме пикот.

Министерот за здравство вели дека засега не се планира укинување на сертификатите. Како што кажа тој, епидемиолошката состојба и опфатот на вакцинирани лица се дел од причините.

-Според епидемиолошката состојба во државата, многу мал број на вакцинирани, сѐ уште го тераме пикот, благо е покачувањето, но сѐ уште продолжува пикот на четвртиот бран. Не можеме да зборуваме за намалување на рестриктивни мерки, рече Сали.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...