21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаАли Ахмети со цигара во раката пее и тагува по диктаторот Енвер...

Али Ахмети со цигара во раката пее и тагува по диктаторот Енвер Хоџа. (Видео)

На социјалните мрежи е објавено видео до кое стигна и албанскиот портал „Алмакос“ на кое се гледа како лидерот на ДУИ Али Ахмети со срце и душа пее песна посветена на диктаторот Енвер Хоџа.

На видеото Ахмети пуши и цигара, но засега не е познато кога и каде е настанато истото.

Тој го пее делот од песната каде се вели: „Цели 5 века мајка чекаше на Скендербег, брат му израсна Енвер Хоџа е неговото име“.
На видеото се гледа како тој пее со тажен лик и емоции.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...