26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаПратениците на СДСМ и на ДУИ побегнале кога го виделе дрес кодот...

Пратениците на СДСМ и на ДУИ побегнале кога го виделе дрес кодот на колегите од ВМРО-ДПМНЕ

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, вели дека пратениците од СДСМ и од ДУИ си заминале, поради што немало кворум и не можело да се гласа за Декларацијата за Гоце Делчев.


Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска дојдоа во Собранието со маици со ликот на револуционерот Гоце Делчев на седницата на Комисијата за надворешна политика на која предложија да се гласа за Декларацијата што ја поднесоа.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...