15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Португалија објави дека сите билети за дуелот со Македонија се распродадени

Португалија објави дека сите билети за дуелот со Македонија се распродадени

Translate (Eng):[gtranslate]

Фудбалската федерација на Португалија објави дека сите билети за дуелот со Македонија се распродадени, тоа значи дека нашите репрезентативци ќе играат пред 50.000 гледачи.

Ништо ново, оваа наша генерација на фудбалери има играно досега пред полни трибини и на поголеми стадиони, тоа ќе биде мотивација плус да се надминат и да го совладаат големиот фаворит.

Баражот за пласман на СП 2022 меѓу Португалија и Македонија се игра на 29. март со почеток од 20:45 часот.