Престрелка во скопски ЧАИР, има загинат

Вечерва во СВР Скопје е пријавено пукање од огнено оружје во чајџилница на ул. Браќа Реџепагиќ во Скопје, при што, според пријавеното се повредени три лица, а едно од нив починало од повредите, велат од МВР за КУРИР.
Полициски службеници се упатени на местото на настанот за расчистување на случајот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here