15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Свет Папата Франциско во инвалидска количка

Папата Франциско во инвалидска количка

Translate (Eng):[gtranslate]

Папата Франциско денеска за првпат во јавност се појави во инвалидска количка поради болно колено.
На аудиенција со група калуѓерки во Ватикан, Папата бил донесен во инвалидска количка до неговото место на сцената, при што асистентот му помогнал да стане и да седне.