Професор Калајџиев: Тоа и не е баш Македонско знаме, тоа е сувенир, повеќето го фрлаат !!!

Професорот на Правниот факултет „Јустинијан Први“, доктор Гордан Калајџиев, за настанот кој ја вознемири македонската јавност, а се однесува на синоќешниот инцидент кога евровизиската претставничка Андреа Коевска го фрли националното знаме на подот излезе со свој коментар на њоцијалните мрежи и воедно во нејзина одбрана….
Еве што напиша професорот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here