Зборува толку добро македонски што туристите од Македонија во Ксамил се чувствуваат како дома.

Ксамил е скриен скапоцен камен, кој се наоѓа на албанската ривиера и сигурно е дека е една од најдобрите приморски дестинации за летен одмор во Европа.

Помина доста време откако Европа доби нова туристичка дестинација. Повеќето се класици на кои сме патувале со години, но Ксамил само што почна да добива повеќе посетители во последните години.

Ксамил е првенствено познат по своите убави песочни плажи и кристално чисти води. Особено на четирите острови лоцирани недалеку од крајбрежјето. Овие четири острови се ненаселени и до нив доаѓате со брод.

Во селото живеат околу 4000-5000 луѓе и туризмот се зголемува со секоја измината година. Сепак, остануваат уште многу изолирани места ако барате мир и тишина при вашиот одмор.

Селото, исто така, го има задржано шармот до одреден степен и има многу пријатни мали ресторани со домашна кујна и много пријатен и гостопримлив народ а еден од нив е Роналдо Корби сопственикот на Вила Дијамант.

Ронално е младо момче кое толку добро зборува македонски јазик што за момент ќе се чуствувате како да летувате во Македонија, а јазикот го научил од неговите многубројни гости кои го посетуваат секоја година.
Кога сме кај неговата вила Diamond, таа е одалечена на само 50 метри oд морето со средени луксузни апартмани и по многу поволна цена.
Доколку се одлучите оваа лето да го поминете во Ксамил слободно може да го побарате Роналдо Корби и да ја посетите неговата вила DIAMOND, и да си помуабетите на македонски.

info.villadiamond1@gmail.con
+355674955332 (viber/wats up)

No description available.

No description available.

 

No description available.

No description available.

No description available.

No description available.

No description available.

No description available.

No description available.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here