29-годишна охриѓанка паднала од зграда.

29-годишна охриѓанка паднала од зграда.

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР Охрид, пријавено дека, на улицата „Ванчо Питошески“ во Охрид, од зграда паднала Н.К.Д.(29). Taa била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на настанот, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.


ОхридНет

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here