Во Хрватска се запали автобус кој превезувал ученици на екскурзија, според првичните информации нема повредени

Утрово по девет часот избувнал пожар во автобус што превезувал педесетина ученици на екскурзија во Хрватска. Според Сплитско-Далматинската полициска управа, според првите информации во настанот нема повредени.

Автобусот возел на релација Имотски – Загвозд, јавија хрватските медиуми.

„Во тек е гаснење на пожарот“, велат тие.

Патот Д76 по кој пламнал автобусот бил затворен за сообраќај до изгаснувањето на пожарот, но сега е отворен за секаков сообраќај.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here