Скопјанец го нападнал обезбедувањето во Градска болница

На 18.06.2022 во 14.35 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Р.(24) од Скопје затоа што физички го нападнал М.С.(39) од Скопје – вработен како обезбедување во Градската општа болница ‘Св.Наум Охридски’“, информираа од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here