Пукање во село Ласкарци, скопско– едно лице почина

На 04.07.2022 во СВР Скопје било пријавено дека во 21.31 часот во с.Ласкарци, скопско, две лица од огнено оружје пукале кон Р.Ќ.(34) од с.Ласкарци.

Тој се здобил со повреди, по што починал во возило на Итна медицинска помош при транспорт до Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here