20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПетровска: Точен е наодот на психијатарот, ама тоа не треба да биде...

Петровска: Точен е наодот на психијатарот, ама тоа не треба да биде пред на интерес на јавност

Јас немам што да скријам, ниту тоа што се случувало во мојот приватен живот пред 10 или 15 години, ниту сега. Меѓутоа мислам дека тоа не треба да биде предмет на интерес на јавноста.

Во тужбата, покрај доказите дека не е вистина тоа што зборува, јас го поднесов и извадокот односно записникот, вештиот наод и мислење од разговорот со психијатарот, на кој му објаснив и му се доверив дека негативно влијаат изнесувањата на таквите лаги и ме вознемириле и мене и мојот татко.

Тоа го пишува овде и јас тоа не го кријам.Тоа го пишува овде и јас тоа не го кријам, пишува министерката Славјанка Петровска на фејсбук.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...