9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаОтец Ивица: Ако помине овој Закон за родова еднаквост следно е истополови...

Отец Ивица: Ако помине овој Закон за родова еднаквост следно е истополови бракови, посвојување деца па легализација на педофилија!

Предлог-законот за родова еднаквост овозможува човекот не само да биде биолошки маж, а да се претставува и декларира како жена, туку дозволува луѓето да се декларираат како рози или мачки, вели во денешната епизода на Тешки муабети презвитер Ивица Тодоров од МПЦ-ОА.

Предлог-законот за родова еднаквост овозможува човекот не само да биде биолошки маж, а да се претставува и декларира како жена, туку дозволува луѓето да се декларираат како рози или мачки, вели во денешната епизода на Тешки муабети презвитер Ивица Тодоров од МПЦ-ОА.
ВИДЕО ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...