11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаНе напушти засекогаш најпознатата бабичка од Македонија- Баба Роса !!

Не напушти засекогаш најпознатата бабичка од Македонија- Баба Роса !!

Познатата Баба Роса од Радовиш, која своевремено рушеше рекорди со своите урнебесно смешни видеа денеска почина.

Денеска на нејзината Фејсбук страница беше објавена тажната вест.
Последен поздрав до тебе Бабо, се до следно спомнување! Научив доволно работи од тебе! Како да се изградам, како да почитувам, како да ценам и како да се борам! Оваа порака ја пишувам со солзи дека кога ќе дојдам во твоето родно место ќе немам кој да ме пречека со топла прегратка со вкусни оброци и убави зборови кажани од твоја страна. Се ќе биде на место само тебе ќе те нема Никогаш нема да го заборавам последното збогување толку силно ме гушна и ми рече те чекам да дојдеш пак..
Болиш бабо и секогаш ќе болиш, ама знам дека еден ден ќе се сретнеме пак.
Почивај во мир и знај дека секогаш ќе те сакам ❤️
Пишува внукот Васе Коцев

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...