28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПреку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во нашиот град.
На различни локации на отворено, почнувајќи од 21-ви јуни 2024 година, секој петок се до 6-ти октомври 2024 година – Неделата на детето, ќе се реализираат низа културно-забавни настани и активности за деца до 12 години, под мотото „Културата расте со децата“.
Ќе бидат изведени бројни детски театарски претстави, ќе бидат организирани сликарска школа, танцов фестивал, книжевни средби, кино проекции, детски музички настани и други активности за најмладите.
Повеќе за програмата може да прочитате на следниот линк:

„ЗА СИТЕ ДЕЦА“ – БОГАТА КУЛТУРНО ЗАБАВНА ПРОГРАМА ЗА НАЈМЛАДИТЕ ВО ОХРИД

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Повредата на бебето е настаната при земање крв за анализи“: Комисија ќе го истражува случајот на Детска клиника

Мемеди синоќа заедно со министерот за здравство Арбен Таравари го посетија семејството на тримесечното бебе. МАКЕДОНИЈА ВО ПОНЕДЕЛНИК „Повредата на бебето е настаната при земање крв за...

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...