28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЕвровизискиот победник Немо најави европска турнеја, но ќе ја одмине Македонија!

Евровизискиот победник Немо најави европска турнеја, но ќе ја одмине Македонија!

Швајцарецот Немо кој победи на овогодинешната Евровизија со песната „The code“ ја најви својата прва европска турнеја.

Како што пишува Еуровоикс, електронски медиум посветен на евровизиските случувања, турнејата на Немо ќе започне на пролет наредната година и ќе трае од 16-ти март до 19-ти април. Предвидени се концерти во 17 европски земји, но помеѓу листата на државите во кои ќе настапува, ја нема Македонија.

Во агендата е наведено дека првиот концерт ќе се одржи во Келн, Германија, а потоа следат настапи во Италија, Шпанија, Франција, Ирска, Велика Британија, Белгија, Холандија, Данска, Шведска, Финска, Естонија, Латвија, Полска, Австрија, Чешка…

Последниот концерт ќе се одржи во Берлин, Германија на 19-ти април.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...