Нема да ви се верува: Никола Тодоров бил советник на министерот за здравство Венко Филипче? Мицкоски открива во #ClickPlus

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во дебатниот магазин „Click Plus“ рече дека поранешен министер за здравство, сега е актуелен советник на актуелниот министер за здравство, Венко Филипче.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here