18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Нема да ви се верува: Никола Тодоров бил советник на министерот за...

Нема да ви се верува: Никола Тодоров бил советник на министерот за здравство Венко Филипче? Мицкоски открива во #ClickPlus

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во дебатниот магазин „Click Plus“ рече дека поранешен министер за здравство, сега е актуелен советник на актуелниот министер за здравство, Венко Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -