11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаВЕВЧАНЦИ СИ ИМААТ СВОЈ ПРЕТСЕДАТЕЛ: СТЕВО ГО ПРЕЧЕКАА ТРОЈЦА А МЕНЕ ЦЕЛО...

ВЕВЧАНЦИ СИ ИМААТ СВОЈ ПРЕТСЕДАТЕЛ: СТЕВО ГО ПРЕЧЕКАА ТРОЈЦА А МЕНЕ ЦЕЛО СЕЛО МЕ САКА !!

Ова е Господин Попоски од село Вевчани, а животна желба му е да стане Претседател на Република Македонија..

ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ЌЕ ВИ КАЖЕ ГОСПОДИН ЗА ПЕНДАРОВСКИ:

vevcani nemalo lugemnogu mal broj imalostogocekale stevo pendarov vedeovci isedeovci nemalo narot vo vevcani

Posted by Прецедателот Господин on Friday, 19 April 2019

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...