ФОТО: Возила за Брзата помош дремат на кванташки и чекаат избори?!

На социјалната мрежа Твитер, се појави фотографија од возила за брза помош, за кои се тврди дека се фотографирани на терминалот за шредиција кај кванташкиот пазар во Скопје.

Во твитот се тврди дека возилата се таму веќе еден месец и „чекаат избори“ за да бидат презентирани.

caSyS Македонија@KajMakamot

Дремат на шпедиторски терминал во кванташки, цел месец, и сега пред избори ќе ги промовираат.
Тешки манипуланти, вода може да ви носи за популизам и кршење на законите.@VenkoFilipce

See caSyS Македонија’s other Tweets

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here