15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаФОТО: Возила за Брзата помош дремат на кванташки и чекаат избори?!

ФОТО: Возила за Брзата помош дремат на кванташки и чекаат избори?!

На социјалната мрежа Твитер, се појави фотографија од возила за брза помош, за кои се тврди дека се фотографирани на терминалот за шредиција кај кванташкиот пазар во Скопје.

Во твитот се тврди дека возилата се таму веќе еден месец и „чекаат избори“ за да бидат презентирани.

caSyS Македонија@KajMakamot

Дремат на шпедиторски терминал во кванташки, цел месец, и сега пред избори ќе ги промовираат.
Тешки манипуланти, вода може да ви носи за популизам и кршење на законите.@VenkoFilipce

See caSyS Македонија’s other Tweets
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...