21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија 12 годишниот Марко Пејчиновски се подготвува за нов предизвик со хумана цел

12 годишниот Марко Пејчиновски се подготвува за нов предизвик со хумана цел

Translate (Eng):[gtranslate]

На плоштадот во Охрид денеска се организираше хуманитарна продажна акција, а дел од парите собрани ќе бидат наменети за помош во реализација на новиот спортски потфат  на  Марко.

Марко Пејчиновски кој боледува од инфаркт на коската на долните екстремитети oткако лани успеа да го преплива Охридското Езеро, годинава најави дека повторно ќе плива за децата со ретки болести.

На плоштадот во Охрид денеска се организираше хуманитарна продажна акција, а дел од парите собрани ќе бидат наменети за помош во реализација на новиот спортски потфат на Марко.

РЕКЛАМА

Храбриот осмооделенец има амбиција да стане и професионален пливач па дури и да го преплива Ла Манш.

- Реклами -