6.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаШило Мгазин во потрага: Брат ја бара својата полусестра родена во Битола...

Шило Мгазин во потрага: Брат ја бара својата полусестра родена во Битола !!

Се бара личност, родена на 15.02.1976,во Битола, со име Сузана. Дадена е во дом на посвојување. Можеби од Битола е префрлена во Скопје, но таа информација не е сигурна.
Нејзината биолошка мајка(којашто има 2 сина и живее во странство), долго време се обидува да ја пронајде, но засега безуспешно.

Мајката е во потрага подолго време по незината ќерка но залудно. Нејзиниот брат Ерџан побара помош од Шило Магазин и од сите граѓани, кој имаат некаква си информација што ќе го наведе до пронаоѓањето на неговата полусестра…
Ако некој има било каква информација, ве молиме да споделите, да пробаме да ѝ помогнеме на мајката да си го види повторно своето чедо.
Голема благодарност!

Ова е нејзиниот полубрат:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...