4.4 C
Ohrid
сабота, декември 9, 2023
ПочетнаМакедонијаШило Мгазин во потрага: Брат ја бара својата полусестра родена во Битола...

Шило Мгазин во потрага: Брат ја бара својата полусестра родена во Битола !!

Се бара личност, родена на 15.02.1976,во Битола, со име Сузана. Дадена е во дом на посвојување. Можеби од Битола е префрлена во Скопје, но таа информација не е сигурна.
Нејзината биолошка мајка(којашто има 2 сина и живее во странство), долго време се обидува да ја пронајде, но засега безуспешно.

Мајката е во потрага подолго време по незината ќерка но залудно. Нејзиниот брат Ерџан побара помош од Шило Магазин и од сите граѓани, кој имаат некаква си информација што ќе го наведе до пронаоѓањето на неговата полусестра…
Ако некој има било каква информација, ве молиме да споделите, да пробаме да ѝ помогнеме на мајката да си го види повторно своето чедо.
Голема благодарност!

Ова е нејзиниот полубрат:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...